رشد و شکوفایی نعمت عقل در انسان باعث پدید آمدن توانمندی های جدید معنوی و اجتماعی در او می شه. خوب یه حساب کنیم، کار و امور رو هم به انسان عاقل بسپاریم که با توانمدیهایی که داره، کارها رو با بهره وری بالا انجام میده و عاقبت کارمون به خیر میشه و چون مسئولیت ها به کسی که نیروی عقل در او تضعیف شده باشه سپرده بشه، جریان امور بشریت و انسانیت به جریان ظلم پیوند می خوره  

برنامه تعلیم و تربیت انسان رو خدا فرستاده اگه اعتقاد به خالق خودت داشته باشی و به اسما او معرفت پیدا کنی تا یه حدودی هم کافیه به این باور و حقیقت  می رسی که خدا هیچ کدوم از نیازهای انسان رو بدون پاسخ رها نکرده و این برنامه رو هم برای انسان فرستاده  

دکتر چمران نیایش خوبی دارن  

خدایا ، هدایتم کن زیرا می دانم که گمراهی چه بلای خطرناکی است .خدایا ، هدایتم کن که ظلم نکنم زیرا می دانم ظلم چه گناه نابخشودنی است .خدایا ، مگذار دروغ بگویم زیرا دروغ ظلم کثیفی است .خدایا ، محتاجم مکن که تهمت به کسی بزنم زیرا تهمت جنایت ظالمانه ای است .خدایا ، ارشادم کن که بی انصافی نکنم زیرا کسی که انصاف ندارد شرف ندارد .خدایا ، راهنمایم باش تا حق کسی را ضایع نکنم که بی احترامی به یک انسان همان کفر خدای بزرگ است .خدایا ، مرا از بلای غرور و خودخواهی نجات ده تا حقایق وجود را ببینم و جمال زیبای تو را مشاهده نمایم . خدایا ، پستی دنیا و ناپایداری دنیا را همیشه در نظرم جلوه گر ساز تا فریب زرق و برق عالم خاکی مرا از یاد تو دور نکند .خدایا ، من کوچکم ، ضعیفم ، ناچیزم ، پر کاهی در مقابل طوفانها هستم ،به من دیده ای عبرت بین ده که ناچیزی خود را ببینم و عظمت و جلال تو را به راستی بفهمم و به درستی تسبیح کنم

نیاز به تربیت و تعلیم در انسان، او رو از طبقه حیوان جدا می کنه و در مسیر تربیت حق، مزین میشه انسان کم کم به شرافت

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها